آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

after effect Tutorial

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

آموزش ساخت لوگو موشن گرافیک در افترافکت در این آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت (آموزش تصویری) به شما نشان خواهیم داد چگونه یک لوگو انیمیشنی ساده ایجاد کنید که…

توسط mixkala
-- آخرین بروزرسانی : 25-01-2020
-- بازدیدها : ۲,۹۵۸
اشتراک گذاری در :
امتیازدهی به مطلب :
+2

آموزش ساخت لوگو موشن گرافیک در افترافکت

در این آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت (آموزش تصویری) به شما نشان خواهیم داد چگونه یک لوگو انیمیشنی ساده ایجاد کنید که بتوانید آن را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید.

در این قسمت از آموزش های افتر افکت به آموزش ساخت لوگو متحرک در افترافکت خواهیم پرداخت. به طور حتم در برخی از کلیپ ها و تیزرهای تبلیغاتی مشاهده کرده اید که در ابتدای تیزر ها لوگوی شرکت و یا اسپانسر به صورت جذابی نمایش داده می شود. برای ساخت چنین تیزر تبلیغاتی افتر افکت نیاز به صرف هزینه های گزاف ندارید. با این آموزش به راحتی می تونید لوگوی انیمیشنی برند خود را ایجاد کنید.

مرحله ۱: ایجاد یک Compositon

از نوار منو در بالا Composition > New Compisiton را انتخاب کنید.

 

آموزش ساخت لوگو متحرک در افترافکت

 

مرحله ۲: تنظیمات کامپوزیت

تنظیماتی را که من در تنظیمات کامپوزیت در عکس اجرا کردم کپی کنید ، برخی از تنظیمات اصلی مانند نام کامپوزیت ، میزان فریم و وضوح تصویر را می توانید برای فیلم خود تغییر دهید. پس از اتمام ، ok  را کلیک کنید.

 

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

 

مرحله ۳: ساخت Solid

از منو ، Layers> Solid را انتخاب کنید.

 

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

 

مرحله ۴: تنظیمات Solid

اطمینان حاصل کنید که تنظیمات Solid شما همانند کامپوزیشت شما باشد و مطمئن شوید که کد رنگ ۰۰۰۰۰۰#  رابرای سیاه مطلق انتخاب کرده باشید.

 

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

 

مرحله ۵: ایجاد یک لایه متن

از نوار منو ، Layer> New> Text را انتخاب کنید.

 

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

 

مرحله ۶: ویرایش لایه متن

لایه متن را به دلخواه ، فونت ، رنگ ، اندازه و غیره ویرایش کنید تا متن در مقایسه با پس زمینه خود قابل مشاهده باشد (سیاه و سفید روی سفید / سفید روی سیاه و غیره) منوی کشویی را مطابق شکل انتخاب کنید ، بر روی proportional grid   کلیک کنید تا مرکزیت متن نسبت به کامپوزیت را تنظیم کنید.

آموزش خروجی گرفتن با فرمت GIF در افترافکت

 

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

 

مرحله ۷: ایجاد انیمیشن

از منوی effects and presets  گزینه “CC Particle World” را انتخاب کرده. و آن را به لایه Black Solid بکشید و رها کنید.

 

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

 

مرحله ۸: مرتب سازی لایه ها

اطمینان حاصل کنید که لایه Black Solid در بالای لایه متن قرار دارد ، بنابراین Particles  در بالای متن تشکیل می شوند و با گذشت زمان نمایش داده می شوند. می توانید این کار را با کشیدن و رها کردن لایه لایه متن انجام دهید.

 

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

 

مرحله ۹: پیکربندی Particles

در منوی particle  گزینه particle type را به دلخواه خود تغییر دهید. در اینجا می توانید تنظیمات رنگ particle  خود را تغییر دهید. در زیر منوی ” physics ” ، گزینه gravity  را به هر مقداری زیر ۰٫۳۵۰ تغییر دهید تا در هنگام فیلم برداری در دوربین ظاهر شود.

مرحله ۱۰: متحرک سازی Particles

آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت

از تایم لاین ، فلش کشویی را روی Black Solid انتخاب کرده و سپس Effects> CC Particle world را انتخاب کنید. برای انیمیشنی کردن پارتیکل ها بر روی ” stop watch  ” کوچک کلیک کنید. هر ۱ – ۱٫۵ ثانیه یک key-frame  ایجاد کنید با کلیک کردن روی الماس در بین فلش ها در سمت چپ ، می توانید یک key-frame  اضافه کنید. آخرین key-frame  شما باید حدود ۵ ثانیه باشد. برای اینکه متن کاملاً قابل مشاهده باشد و اینکه پارتیکل از روی صفحه بیفتند ، کامپوزیت را دو ثانیه دیگر ادامه دهید. برای این منظور ، هر مقدارkey-frame  باید طبق مقادیر زیر باشد:

Key-frame                                            Value

۱st (Beginning of composition)  :          ۱-۳
۲nd: (1 – 2 seconds in)                           ۷۰-۹۰
۳rd: (2.5 – 3.5 seconds in)                      ۱۳۰-۱۸۰
۴th: 0

 

آموزش افتر افکت مقدماتی

می توانید با دوبار کلیک کردن روی الماس روی تایم لاین ، مقدار key-frame  را تغییر دهید.

مرحله ۱۱: رندر یا خروجی

از نوار منو ، Composition>Add to render queue  را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید. از منوی Output  گزینه composition name را انتخاب کنید تا یک پنجره Explorer باز شود تا محصول نهایی در آن ذخیره شود و نام آن را هر چی دوست داشته باشید بگذارید.

 

امیدواریم آموزش ساخت لوگو موشن در افترافکت به شما کمک کرده باشد. برای آموزش های بیشتر، دانلود پروژه های آماده افتر افکت ، پریمیر و فوتیج با میکس کالا همراه باشید.

+2
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x